Koupání v bazénu patří k horkému létu stejně tak neodmyslitelně, jako kupříkladu zmrzlina nebo dobře vychlazené pivo. Člověk se tímto způsobem nejen osvěží, ale zároveň si i trochu zaplave, čím posílí kosterní svalstvo. Obojí je velice zdravé, ovšem jen v případě, že je voda dostatečně čistá. V případě, že tomu tak není, můžete riskovat rozličná onemocnění, nejčastěji kůže, případně trávícího traktu, pokud se při koupání – plavání trochy vody nalokáte. Pro takové případy je tedy vhodné udělat maximum pro to, aby voda ve vašem bazénu byla co nejčistší. Pro tyto účely se perfektně hodí správná chemie do bazénu, případně i bazénové plachty.
Chemické preparáty
Hlavním a v podstatě jediným důvodem, proč použít chemické přípravky do bazénu, je ochrana vody před rozličnými mikroskopickými škůdci. Je pravdou, že mnohé bakterie mohou být lidskému tělu i prospěšné, ovšem to neplatí pro typy, které se množí ve stojatých vodách, zvláště pak v létě. Ty musí být nekompromisně hubeny. V opačném případě budete u kožního lékaře jako doma. Mezi zlatý standard chemických mezi bazénovými chemickými prostředky patří oblíbený chlór, který se používá i na veřejných koupalištích. Zvolit ale můžete i méně agresivní mořskou sůl. Musí se však jednat o sůl speciální, ne kuchyňskou. Ta by totiž nefungovala. https://www.frekvence1.cz/clanky/zpravy/nefunguje-whatsapp-mobilni-aplikace-ma-v-celem-svete-vypadky.shtml
Pevná ochrana
bez chemických preparátů se rozhodně neobejdete, ale to, že je máte k dispozici ještě neznamená, že je musíte používat ve vysokých koncentracích. Jednak je to drahé, druhak to nemusí být úplně zdravé. Hlavně chlór dokáže vyvolat u citlivějších pokožek vyrážky, které sice brzy zmizí, ale i tak to není nic příjemného. Z toho důvodu je dobré používat i krycí plachty, nejlépe pak solární plachty, které nejenže umí zabránit různým druhům pevných nečistot v kontaktu s vodou, ale zároveň fungují ve slunečních dnech i jako jakési provizorní ohřívadlo.