Stejně tak jako nám dospělým, také dětem se časem bude hodit praktický pomocník v podobě batohu. Využijí jej ve školce, ve škole, na výlety, kroužky či jiné akce, které vyžadují nějaké ty věci s sebou. Je totiž dokázáno, že se jedná o nejzdravější zavazadlo, které může člověk mít. Samozřejmě ale závisí na tom, zda je správně vybrán a používán. Na co je tedy dobré se zaměřit při výběru dětského batohu?
Správný výběr určuje velikost zavazadla, aby se dalo pohodlně nosit. V praxi vybíráme takový kus, který v horní části nepřesahuje přes záda, pohodlně sedí, netlačí, nepadá ze zad ani se po nich nijak neposouvá. V dolní části by měl končit v kříži, což se dá upravit pomocí nastavitelných popruhů. Pohodlné nošení zajistí zpracování zad tohoto zavazadla, které zaručuje přizpůsobení anatomii dětského těla. Zádový systém by měl být propracovaný, některé značky dokonce nabízí posuvný systém, který se postupně s růstem dítka přizpůsobuje změnám.
Kromě ramenních popruhů by dětský batoh měl obsahovat také nastavitelný hrudní a bederní pás, který udrží zavazadlo na místě a ono pak nebude padat z ramen či se posouvat do nechtěných pozic.
Dále nás bude zajímat objem neboli číslo, kolik litrů se vejde. K tomu je samozřejmě třeba vzít v potaz, kolik toho naše ratolest bude potřebovat, aby se vše v pohodě vlezlo. Samotná hmotnost zavazadla by také neměla být nijak vysoká – i s obsahem by totiž neměla přesahovat více než 12-15 % tělesné hmotnosti.
Zajímat by nás mohli také praktické detaily, jako je organizace vnitřního prostoru, dostatečné množství kapsiček, postranní síťka na lahev, reflexní prvky, voděodolnost či přítomnost pláštěnky, kvalita zipů apod.
No a naše malé dobrodruhy nejvíce ze všeho bude zajímat design. Sehnat lze různé vzory, motivy i barvy. Například takový batoh Krteček či jiná večerníčková postava jistě potěší a nadchne dítka, která už třeba postavu tohoto roztomilého tvorečka mají v plyšové podobě, na tričku či jiných pomůckách a potřebách.